воскресенье, 10 февраля 2013 г.

яблуні низькорослі обрізка і формування

Використання матералв сайту дозволено тльки за наявност активного гперпосилання на джерело.

Саджанц найкращих сортв дерев Ви знайдете за адресою: м. Львв (Блогорща), вул. Лаврвського 45.

. . Ищете мини-электростанцию - . Дизель-генераторы Atlas Copco. . Вопросы и ответы. - отзывы!

Висота дерева на сильнорослихP пдщепах не повинна перевищувати 4 м, на середньорослих  на низькорослих пдщепах 2,5-3 м.P Якщо дерево продовжу нтенсивно рости потрбно Pцентральний провдник обрзати до боково глки 2 3 рчного вку яка росте у бк пд кутом 45 градусв.

Значну частину глок, пагони-конкуренти скелетних глок  центрального провдника, а також вовчки, що виросли на внутршньому боц скелетних глок, виржте на кльце. Якщо конкурент росте краще вд провдника, слд вирзати провдник. Ус мсця зрзу бльше 1 см. необхдно обробитиP садовим варом , або його замнниками.

Весною 3-го року продовжують формування крони. При цьому вирзують на кльце конкуренти центрального провдника  пагонв подовження скелетних глок, а також видаляють буйноросл глочки, спрямован в середину крони,  т, що ростуть пд гострим кутом до стовбура. Невелик боков глочки на центральному провднику  скелетних глках не вкорочуйте . Для переведення сильнорослого пагона в плодову обростаючу глочку його укоротть до 40 см, а пагони тако довжини можна не вкорочувати. Сорти з сильним глкуванням вкорочуйте менше, з слабким бльше.

Вдстань мж ярусами у сильнорослих дерев 60 80 см, середньорослих 50 70 см. У першому ярус скелетн глки розмщують через 10 20 см, у другому через 20 40 см. Щоб зменшити затнення центрально частини крони, скелетн глки другого порядку закладають ( не бльше двох) тльки на глках нижнього ярусу на вдстан 40 50 см вд стовбура  одна вд одно. На скелетних  на пв-скелетних глках, а також на стовбур формують обростаюч плодов глочки з вдстанню 12 15 см.

Якщо Pу дворчних саджанцв виростають пагони довжиною 40 60 см, у них виржте недозрлу деревину, а центральний провдник зржте так, щоб вн був на 20 25 см вище верхвок скелетних (бчних) глок.PСкелетн глки повинн вдходити вд стовбура пд кутом 45 55`.

З залишених у верхнй частин 6-8 бруньок за лто повинно вироста 4-5 добре розвинених бокових пагонв  центральний провдник. При обрзц залишамо P2 4 пагони для закладання першого ярусу скелетних глок PЯкщо кути розходження мж пагонами становлять 90`, залиште три, нш виржте на кльце. Вибран для скелетних глок пагони укоротть на третину або чверть х довжини .

УВАГА!!! У перший рк ус квти на саджанц необхдноP обережно обрвати! Цвт та перший плдP забирають у деревця ус життв сили. Дайте можливсть дереву прижитися на новому мсц, окрпнути  дерево щедро вддячить Вам за Ваше терпння у наступних роках здоровимP виглядом, гарними смачними плодами та щедрим врожам.

У зон штамбу (вдстань на стовбур саджанця на висот 30-40 смP вд земл) у яблун та грушки вирзають вс глки на кльце. У ксточкових ( вишн, черешн, персика, абрикоса) Pу зон штамбу глочки вкорочують до 1 см. Бруньки, що на початку вегетац проросли на штамб, ошморгують, а листки як проросли у зон штамбу обривають.

Пам ятайте! Тупий нструмент трощить деревину P трщиниP можуть стати мсцем розвитку рзних хвороб саджанця. Зрз замажте садовим варом, фарбою на рослиннй ол , Pгустим водним розчином глини бажано з коров яком , або водоемульсйною фарбою для внутршнх робт

Зрз потрбно зробити над добре розвиненою брунькою дуже гострим ножем або гострим секатором.

Однорчний саджанець, незалежно чиP Ви садили Pв восени чи весною, Pна PPвесн (  тльки Pна весн !) вкорочують до початку розпускання бруньок Pна висот 70-80 см вд поверхн земл.

Цей тип крони застосовують при формуванн крони у яблун, груш, сливи, черешн, вишн та абрикоса.PПри  формуванн створються мцна крона,P добре освтлене дерево. Основн (скелетн) глки розмщуються ярусно (нби Pповерхами), що сприя довговчност, гарному росту та високй врожайност плодових дерев.

Розрджено-ярусна крона

У сучасних нтенсивних садах широко використовують рзн типи крон. Умовно х подляють на дв групи: вльно-росл, або природн, та штучн.P¶з вльнорослих типв крон садвникам-любителям найдоступншою, простшою, зручншою  розрджено-ярусна  Pчашоподбна крона.

Формування крони дерева

> > Формування крони дерева

Формування крони дерева - Cаджанц плодових дерев у Львов

Комментариев нет:

Отправить комментарий